Vlastivědná a přírodovědná exkurze

Zveřejněno: 24.11.2019.

    V pondělí 11.listopadu v sedm hodin ráno se sešla devátáída společně s 8. B u ZŠ školy s očekáváním dobrodružství. V plánu bylo poznání středověkého města Kutná Hora a blízkého okolí. Při cestě nás provázeli pedagogové p. učitel Adamský, p. učitelka Leischnerová a p. učitelka Švecová. Cestou jsme přejížděli přes historické město Čáslav. První zastávka byla uskutečněna u říčky Vrchlice. Tam jsme se vydali proti jejímu proudu na pochod k obci Malešov. Po cestě jsme prozkoumávali místní štoly, kde se těžilo stříbro a starobylé zříceniny mlýnů.  Počasí nám moc nepřálo. Chodili jsme místy bahnitým terénem, což výletu dodávalo dobrodružný nádech. Po precizní orientaci p. učitele Adamského jsme došli k cíli. V Malešově nás očekával vítaný autobus. Dovezl nás na zříceninu hradu Sion. Při prohlídce jsme se dozvěděli, že na tomto hradu se odehrála poslední bitva husitských válek. Byl zde poražen Jan Roháč z Dubé. Pak už nás ale autobus dovezl k hlavnímu cíli naší výpravy - do Kutné Hory. Zde jsme si prohlédli poklad české gotiky - chrám Sv.Barbory. Odtud jsme vyrazili kolem Hrádku ke kostelu Sv.Jakuba a Vlašskému dvoru , kde se razily pražské groše. Před vchodem stojí Masarykova socha. Dále jsme si prohlédli Kamenný dům a nádhernou gotickou kašnu. Byli jsme tak přeplněni informacemi, že jsme přivítali dlouho očekávaný rozchod na náměstí v pěší zóně. Každý ho využil po svém. Někdo zašel na burger a někdo zůstal v informačním centru s připravenou svačinkou. Poté jsme vyrazili na cestu domů, která proběhla bez sebemenších komplikací. Všichni si výlet užili, domů jsme se vrátili živí a zdraví a děkujeme pedagogům a řidiči za bezpečnou a spolehlivou jízdu.         
Jan Lenoch, Jindřich Čejka, Vojtěch Synák, Karel Dočkal

Nepřehlédněte!

Chod školní družiny

Zveřejněno: 24.11.2020.

Tímto sdělujeme, že od 30.11. nebude i nadále z provozních důvodů fungovat ranní družina, dále bude upravena doba doba otevření družinových oddělení a to do 15.30 hod.
Zobrazit celé

Sběr papíru

Zveřejněno: 03.09.2020.

Vzhledem k nízkým cenám papíru vedení školy zatím nepřipravuje tradiční sběr papíru. Prosíme rodiče žáků, aby i nadále vytříděný papír vozili do Recyklingu Litomyšl a zde nahlásili jméno a třídu…
Zobrazit celé